آغاز فعالیت نمایشگاه مجازی دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار استان بوشهر

رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازاراستان بوشهر به صورت مجازی از تاریخ 20 الی 25 آذرماه بصورت مجازی برگزار می شود

دکتر حسن حبیبی رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس اظهار داشت: درنمایشگاه امسال که بصورت مجازی برگزار می شود غرفه هایی طراحی شده و دستگاه های اجرایی، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، دانشگاه ها و واحد های فناور و دانش بنیان سراسر استان بوشهر در قالب عکس، فیلم، کاتالوگ و… آخرین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته اند.

رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس با بیان اینکه پس از هفته پژوهش این نمایشگاه مجازی دایر خواهد بود، افزود: بازدید کنندگان می توانند برای ارتباط با فناوران و واحد های دانش بنیان از طریق راه های ارتباطی درج شده در غرفه ها اقدام نمایند.

حبیبی تاکید کرد: برنامه ریزی لازم برای معرفی دستاورهای فناورانه و دانش بنیان در سطح ملی و بین المللی انجام شده است و در فاز بعدی، زبان های دیگر به این نمایشگاه اضافه خواهد شد و با همکاری سفارت خانه های جمهوری اسلامی در سایر کشورها، به سرمایه گذاران و مشتریان بین المللی معرفی خواهد شد.

رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس به دیگر برنامه های هفته پژوهش و فناوری اشاره کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه ساخت داخل نفت گاز و‌ پتروشیمی در عسلویه، برگزاری دوره های آموزشی،برگزاری نمایشگاه در مراکز رشد استان بوشهر، نشست های B2B، تولید مستند و معرفی شرکت های فناور ودانش بنیان از دیگر برنامه های پیش بینی شده در پارک علم و فناوری خلیج فارس است.

حبیبی افزود: علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه به آدرس FANBAZARBU.IR از آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناوری بازدید کنند.

بر این اساس روزهای هفته پژوهش و فناوری به این شرح نامگذاری شده است؛ ۲۰ آذرماه که نخستین روز هفته پژوهش و فناوری است به نام ” پژوهش و فناوری، مدرسه و دانشگاه” نامگذاری شده است و نواختن زنگ پژوهش در مدارس و معرفی دانش آموزان برتر پژوهشگر از مهمترین برنامه‌های این روز است.

یکشنبه ۲۱ آذرماه، دومین روز این هفته “پژوهش و فناوری؛ توسعه مرجعیت و دیپلماسی علمی” عنوان انتخاب شده برای این روز است و دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری برنامه‌های اختصاصی خود را در این روز انجام می دهند.

“پژوهش و فناوری؛ پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید ” عنوان سومین روز هفته پژوهش و فناوری امسال است.

عنوان انتخاب شده برای چهارمین روز “پژوهش، فناوری و اثربخشی اجتماعی” است.

روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه که پنجمین روز هفته پژوهش و فناوری است با عنوان” پژوهش، فناوری، علوم انسانی و علوم پایه” نامگذاری شده است و در برنامه‌های این روز بر توسعه علمی و مشارکت در پاسخگویی به نیازهای جامعه تاکید می‌شود.

روز پنچشنبه ۲۵ آذرماه که روز ملی پژوهش است با عنوان “بزرگداشت پژوهشگران و فناوران” نامگذاری شده است.

اشتراک گذاری پست :

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *